Stimați clienți, în unele zone ale Moldovei e posibil să aveți dificultăți în utilizarea serviciilor de televiziune. Echipele de ingineri Orange depun tot efortul pentru a restabili cât mai rapid serviciile. Ne cerem scuze pentru incomodități.

Burse de Merit ediţia 2016. Vezi cine sunt finaliştii.

50 de tineri care îşi fac studiile la universităţile din Moldova au fost desemnaţi drept finalişti ai programului “Burse de Merit pentru cei mai buni studenţi ai ţării”, ediţia 2016.

Şi cea de a XXI-a ediţie a fost organizată sub egida Consiliului Rectorilor din Republica Moldova (CRRM), cu suportul financiar al Orange Moldova şi BC Moldova Agroindbank SA.

În cadrul programului sunt oferite, în bază de concurs, 50 de burse a câte 12 000 MDL, după cum urmează:

  • 35 de burse pentru studenţii de la ultimul an de studii (ciclul Licenţă)
  • 15 burse – pentru studenţii masteranzi de la primul an de studii (ciclul Masterat, inclusiv ultimul an din cadrul programelor de studii integrate)

Programul îşi propune să reafirme prestigiul studiilor superioare de calitate în Moldova şi să stimuleze studenţii pentru performanţe academice şi implicare activă în cercetări şi activităţi extracurriculare.

LISTA FINALIŞTILOR „BURSE DE MERIT 2016”

CICLUL I, LICENŢĂ

Nr. Numele, prenumele Instituţia
1 Balaban Tatiana Universitatea de Stat din Moldova
2 Barbulat Tatiana Universitatea de Stat din Moldova
3 Bodean Tatiana-Maria Universitatea de Stat din Moldova
4 Hohlov Irina Universitatea de Stat din Moldova
5 Iftodi Nicoleta Universitatea de Stat din Moldova
6 Juc Carolina Universitatea de Stat din Moldova
7 Pascaru Nicolae Universitatea de Stat din Moldova
8 Pîslaruc Maria Universitatea de Stat din Moldova
9 Rotar Ana Universitatea de Stat din Moldova
10 Soltan Constanţa Universitatea de Stat din Moldova
11 Surujiu Eugenia Universitatea de Stat din Moldova
12 Ţaranu Alexandru Universitatea de Stat din Moldova
13 Vîrlan Petru Universitatea de Stat din Moldova
14 Adamciuc Ludmila Academia de Studii Economice a Moldovei
15 Bucliş Vadim Academia de Studii Economice a Moldovei
16 Camerzan Nicoleta Academia de Studii Economice a Moldovei
17 Cîşlaru Corina Academia de Studii Economice a Moldovei
18 Covaş Svetlana Academia de Studii Economice a Moldovei
19 Garştea Nicolae Academia de Studii Economice a Moldovei
20 Ianachevici Ilie Academia de Studii Economice a Moldovei
21 Mîţăblîndă Ionela Academia de Studii Economice a Moldovei
22 Rusu Luminiţa Academia de Studii Economice a Moldovei
23 Solcan Alina Academia de Studii Economice a Moldovei
24 Bradu Iulia Universitatea Liberă Internaţională din Moldova
25 Indoitu Ana Universitatea Liberă Internaţională din Moldova
26 Neagu Ina Universitatea Liberă Internaţională din Moldova
27 Curagău Mihail Universitatea Academiei de Ştiinţe a Moldovei
28 Gutium Sofia Universitatea Academiei de Ştiinţe a Moldovei
29 Țurcan Doina Universitatea Academiei de Ştiinţe a Moldovei
30 Baran Anastasia Universitatea Tehnică a Moldovei
31 Butnari Nicolae Universitatea Tehnică a Moldovei
32 Sadovnicova Ana Universitatea Tehnică a Moldovei
33 Țurcan Larisa Universitatea de Stat de Medicină şi Farmacie „N. Testemiţanu”
34 Negruța Eugenia Universitatea Pedagogică de Stat "Ion Creangă"
35 Baran Alina Universitatea de Stat „Alecu Russo” din Bălţi

Notă! Deciziile finale în cadrul concursului sunt stabilite de comun acord, de către Consiliul Donatorilor şi Comisia de Experţi, nominalizat în cadrul programului, în urma evaluării dosarelor de aplicare şi prestaţiei candidaţilor la proba scrisă - eseu.

Rezultatele concursului sunt definitive şi nu pot fi supuse contestării.

CICLUL II, MASTERAT (INCLUSIV ULTIMUL AN DIN CADRUL PROGRAMELOR DE STUDII INTEGRATE)

Nr. Numele, prenumele Instituţia
1

Doroşchevici Alina

Universitatea de Stat de Medicină şi Farmacie „N. Testemiţanu”

2

Mindrigan Eugeniu

Universitatea de Stat de Medicină şi Farmacie „N. Testemiţanu”

3

Motroi Luminiţa

Universitatea de Stat de Medicină şi Farmacie „N. Testemiţanu”

4

Odajiu Irina

Universitatea de Stat de Medicină şi Farmacie „N. Testemiţanu”

5

Ţapu Livia

Universitatea de Stat de Medicină şi Farmacie „N. Testemiţanu”

6

Botezatu Valentin

Universitatea Tehnică a Moldovei

7

Harea Natalia

Universitatea Tehnică a Moldovei

8

Ionel Veronica

Universitatea Tehnică a Moldovei

9

Fratea Adrian

Universitatea Academiei de Ştiinţe a Moldovei

10

Idrisova Aina

Universitatea Academiei de Ştiinţe a Moldovei

11

Naconecinaia Natalia

Universitatea Academiei de Ştiinţe a Moldovei

12

Şeghera Irina

Universitatea de Stat din Moldova

13

Budu Gheorghe

Academia de Studii Economice a Moldovei

14

Dvornic Mihaela

Universitatea Pedagogică de Stat "Ion Creangă"

15

Graur Gheorghe

Academia “Ștefan cel Mare” a Ministerului Afacerilor Interne

Notă! Deciziile finale în cadrul concursului sunt stabilite de comun acord, de către Consiliul Donatorilor şi Comisia de Experţi, nominalizat în cadrul programului, în urma evaluării dosarelor de aplicare şi prestaţiei candidaţilor la proba scrisă - eseu.

Rezultatele concursului sunt definitive şi nu pot fi supuse contestării.

Versiunea Desktop
Întregul univers
My Orange în mâna ta
Administrează-ți numerele
mobile online, rapid și intuitiv
Descarcă aplicația